Swarovski

Autor Silver-shine 07/12/2017 0 Komentářů

Kdo je Swarovski?

 

Daniel Swarovski (kdysi David Swartz) byl synem skleněného řezbáře v Čechách, kde získal zkušenosti v oboru sklář. V roce 1892 vynalezl a patentoval revoluční elektrický řezací stroj (využíval hydroelektriku), který byl používán při výrobě křišťálového skla. Po pět generací rodina Swarovski pokračovala v tradici výroby nejvíce uznávaných krystalů na světě z jejich rodinného podniku s více než 25 000 zaměstnanci  v rakouském Wattensu

 

Společnost Swarovski má dvě hlavní činnosti:

 1) výrobu a prodej volných prvků do průmyslu

 2) vytváření přesně řezaných krystalů pro šperky, figurky a domácí dekorace

 

 V roce 1956, společně s Christian Dior, vyvinul Swarovski efekt "Aurora Borealis", který dodává krystalům třpytivou duhovou jiskru. V roce 1977 založila Swarovski vlastní kolekci šperků včetně hodinek. Krystaly Swarovski jsou vidět v módě nejlepších návrhářů, včetně D & G, Chanel a Louis Vuitton s jejich krystaly a krystalovou síťovinou, které zdobí mnoho báječných výtvorů.

 

V roce 1995 otevřel Swarovski muzeum v Rakousku, které představilo rozsáhlou sbírku Swarovski.

 

Swarovski vytvořil hvězdu s 25 000 křišťály, která se každoročně od roku 2004 nachází na vrcholu slavného vánočního stromku Rockefeller Center v New Yorku.

 

 

Co je Swarovski Crystal?

 

Krystaly Swarovski jsou uměle vyrobené drahokamy vyráběné v Rakousku. Daniel Swarovski dokázal zachytit stříbrný lesk ve tvářích krystalů olovnatého skla a vynalezl stroj na výrobu přesně řezaných, krásných, vysoce kvalitních krystalů olovnatého skla s použitím křemene, písku a minerálů. Krystaly se pomalu ochlazují, což pomáhá předcházet stresu a nedokonalosti. Swarovski stříbrné krystaly mají spektrální lesk, který jim dává jedinečnou stříbrnou barvu, vytváří dojem, že jsou vyrobeny ze skutečného drahého kovu. Přesné poměry těchto surovin zůstaly obchodním tajemstvím. Tento specializovaný výrobní proces zajišťuje nejvyšší možný stupeň přesnosti, který vytváří brilantní krystaly.

 

Způsob výroby a zpracování surovin je důležitým faktorem kvality konečných krystalů. Vynikající výroba, materiály, řezání a leštění jsou tím, co oddělují krystaly Swarovski od ostatních sklářských výrobků.

 

Podle Swarovského:   "Řezání tvrdých materiálů, jako jsou křišťály a drahokamy, tak, že mají sto identických stran v několika směrech, je velmi komplikovaný úkol; každý směr odraženého světla musí být nejprve vypočten počítačem, pak musí být simulován ve 3D, optimalizován a nakonec převeden na řídicí programy pro složité stroje. "

 

Jak se krystaly Swarovski používají pro šperky?

 

Krystaly Swarovski se používají ve všech aspektech výroby šperků. Sezónní kolekce se uvádějí každý rok a typicky zahrnují krystaly Swarovski používané v kombinaci s drahokamy a polodrahokamy a kovy potažené zlatem nebo stříbrem. Swarovski má mnoho sperků pro muže i ženy, které zahrnují náhrdelníky, náramky, prsteny, brože, náušnice a hodinky.

 

Co je to Swarovski Elements?

 

Swarovski Elements je značka pro volné přesně řezané krystaly Swarovski, které používá móda, šperky a doplňky. Pravé krystaly Swarovski se používají v produktech navržených a vyrobených jinými výrobci. Značka "Made with Swarovski Elements" na produktech potvrzuje, že kus byl vyroben s autentickými krystaly Swarovski.

 

Jak by se mělo péče o křišťál Swarovski starat?

 

S křišťálovými šperky Swarovski by mělo být zacházeno stejně jako s jemnými šperky. Vyvarujte se vystavení krystalů vodě, chemikáliím nebo drsnému zacházení z práce nebo sportu. Vždy odstraňte křišťálové šperky Swarovski před koupáním a poté, co jste na kůži aplikovali make-up a pleťové vody. Pro čištění a leštění šperků Swarovski je třeba použít jemné mýdlo, vodu a měkký hadřík. Pokud je to možné, uložte křišťálové šperky Swarovski do původního obalu. Není-li původní obal k dispozici, skladujte je v hedvábném papíru nebo měkké látce, aby se zabránilo uvolnění krystalů nebo poškrábání jakéhokoliv kovu.

 

Jak můžete zjistit, zda je krystal Swarovski pravý?

 

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda je krystal Swarovski skutečný, nebo zda je to napodobenina.

Některé faktory lze určit:

 

  1. V krystalu by neměly být bubliny
  2. Krystaly Swarovski mají brilantní lesk, který je mnohem lepší než lesk imitace krystalu
  3. Každý křišťál Swarovski je identický velikostí a řezáním, protože je vyroben strojově
  4. Krystaly stejné barvy jsou totožné
  5. Škrábance na povrchu krystalu nebo olejovitý lesk svědčí o napodobenině krystalu
  6. Zakoupení krystalů Swarovski od autorizovaného prodejce zajišťuje jeho pravost (Balení by mělo být v originální krabici Swarovski)
  7. Krystaly Swarovski jsou prodávány jako volné kameny a nejsou navzájem spojené, kromě perlí Swarovski

 

Tagy: swarovski