Narozeninové kameny pro měsíc prosinec

Autor Silver-shine 01/12/2017 0 Komentářů

Jaké jsou narozeninové kámen pro měsíc prosinec?

 

Jsou zde tři kameny narození: tanzanit, zirkon a tyrkys    

              

Podle čeho jsou pojmenovány prosincové kameny narození? 

 

Tanzanit je pojmenován podle východoafrického státu Tanzanie, kde byl poprvé nalezen.

 

 Zirkon je z arabských slov "zar" a "zbraň", což znamená "zlato" a "barvu". 

 

Tyrkys znamená "turecký kámen" ve francouzštině, protože věřili, že byl nalezen v Turecku.

 

Jaká je barva prosincových kamenů narození? 

 

Barva prosince je modrá. Všechny tři prosincové kameny narození mohou být nalezeny samozřejmě v jiných barvách než je modrá, ale společným tématem mezi nimi je jejich zářící modrá barva.

 

Tanzanit - brilantní kámen, který se objevuje v širokém spektru purpurových a bluesových barev. Často se tepelně ošetřuje, aby se maximalizovalo bohatství přirozené barvy v kamenu. Nejdražší 

tanzanitové kameny jsou typicky živé fialově-modré barvy.

 

Zirkon - lze nalézt v širokém spektru barev, od bezbarvé až po jakoukoli barvu duhy. Modrý zirkon je žádanější než ostatní barvy a nejčastěji se tepelně zpracovává, aby vytvořil hluboký modrý tón.

 

Tyrkys – nejoblíbější a nejlehčejí rozponatelná barva tyrkysu, je barva zeleno-modrého nádechu, ale také jej lze nalézt pouze v tónech barvy modré.

 

Kde můžeme kameny vzkříšení najít?

Tanzanit - byl objeven v 60. letech 20. století v Tanzanii, jediném místě, které bylo nalezeno. Společnost Tiffany and Co. jsou zodpovědní za to, že tento kámen otřásl trhem, díky tomu, že  kdysi prohlásili: "nejkrásnější modrý kámen, který byl nalezen za uplynulých 2000 let."

 

Zirkon - druhý ze tří kamenů vzkříšení pro měsíc prosinec. Zirkon je přirozeně vytvořený minerál z křemičitanu zirkoničitého. Ve svém bezbarvém stavu byl kdysi používán k tomu, aby napodoboval diamanty. Nyní se nachází v barvách, jako je červená, modrá, žlutá, oranžová a zelená.

 

Tyrkys - se nachází ve Spojených státech, Íránu, Sinaji a v Egyptě. Byl poprvé nosen starověkými Egypťany a je také známý jako národní klenot Tibetu. Aztékové v letech 900 – 1000 našeho letopočtu osazovali své složitě vyrobené masky právě tyrkysem, protože tyrkys je považován za kámen mystiky a dlouhověkosti.

 

Jaké jsou léčebné síly tanzanitu, zirkonu a tyrkysu?

 

Tanzanit pomáhá zmírnit stres a snižovat vysoký krevní tlak. Jeho účelem je zmírnit depresi, úzkost, strach nebo starosti. Může být také užitečný k podpoře plodnosti u žen.

 

Zirkon - lidé věři, že zirkon dokáže léčit astma a alergie, problémy se  žlučníkem a játry a dokáže podporovat zdravý rozum.

 

Tyrkys je známý tím, že zmírňuje duševní napětí a uvolňuje mysl. Tyrkys je vhodný k metidačním účelům díky jeho schopnosti uvolnit mysl. Tento kámen má velmi pozitivní léčebné užití, snižuje například bolesti hlavy, horečky, předchází migrénám a zlepšuje imunitní systém. Je také vhodný pro detoxikaci. Domorodí Američané pokládali na náhrobky tyrkysový kámen k ochraně mrtvých.

 

Jak se starat o prosincové narozeninové kameny?

 

Tanzanitové šperky by měly být čistěny pouze teplou, mýdlovou vodou. Měly by se udržovat mimo dosah chemických látek a extrémních teplotních změn.

 

V případě zirkonu může být barva zirkonového šperku ovlivněna teplem nebo intenzivním světlem, v případě pokud byl kámen předtím tepelně ošetřen. Doporučuje se, aby nedocházelo k dlouhodobému vystavení velkého tepla či intenzivního světla.

 

Tyrkysové šperky se musí nosit se zvláštní péčí, protože mohou být poškozeny  kosmetickými připravkami a chemikáliemi. Tyrkys se rozpouští, když přichází do kontaktu s chemikáliemi a vystavení teplu může způsobit poškození povrchu.

Každý z kamenů narození by měl být čištěn teplou, mýdlovou vodou jelikož ultrazvukové čisticí prostředky poškodí povrch kamene díky teplu a vybracím.